imdb

La caza. Monteperdido S02E01
2021

La caza. Tramuntana S02E01 El Cant de la Sibil·la

juzer67 (2.5.2021)
RTVE WEBRip
1 232,30 MB
| 25 fps
9

Sedia aj na:
La.Caza.Tramuntana.S01E01.RTVE.WEB-DL.1080p.x265.10bit.

Titulky NENAHRÁVAJTE na iné weby, NEVKLADAJTE priamo do obrazu alebo video súboru a NEMANIPULUJTE s nimi.
Stav prekladu ďalších epizód v "Rozpracovaných".

...:::SYNOPSIA:::...

Pozor, mierny spoiler :)
Psychologický krimi thriller, dej voľne nadväzuje na prvú sériu Monteperdido.
Seržant Selva prichádza do malého mesta Tramuntana v pohorí Sierra de Mallorca aby zistil, čo sa stalo s jeho kolegyňou Sarou Campos. Seržantka začala pred pätnástimi dňami v tom istom meste vyšetrovať vraždu Bernata Cerveru, jedného z najobľúbenejších ľudí v meste.
Vyšetrovanie Sary odhalilo, že prípad je ako matrioška: vo vnútri každej záhady sa skrýva ešte ďalší zvrat. Sara bude čeliť svojej vlastnej minulosti na ostrove a možno uzavrie aj stále otvorené rany z Monteperdido...

...:::VYSVETLIVKY:::...

"Festes de la Beata" - oslavy na počesť svätice Santa Catalina Thomas, ľudovo známej ako „Beata“ alebo „Beateta“. Bola blahorečená v roku 1792 a práve vtedy, na jej počesť, začalo niekoľko obcí na Malorke sláviť Fiestas de la Beata.
"Caparrots" sú maškarné masky panákov s veľkými hlavami (tiež cabezudos). Ich hlava je výrazne väčšia oproti telu, čo vyzerá komicky. Spolu s Gigantes (Obrami - niekoľko metrov vysokými figurínami) patria k ľudovej tradícii a tvoria neodmysliteľnú súčasť mnohých lokálnych sviatkov v západnej Európe a v Latinskej Amerike. Pre absenciu oficiálneho prekladu som zvolil slovo "Hlavúň".
"GHB" alebo (kyselina gama-hydroxymaslová), je nelegálna droga patriaca do skupiny so sedatívnymi (tlmiacimi) účinkami. V mozgu sa viaže na GHB (nabudzujúce) a GABA (utlmujúce) receptory.
"UCO" (Unidad Central Operativa)‎ - Centrálna ‎‎operačná jednotka‎, je špecializovaným oddelením ‎‎Španielskej občianskej‎‎ gardy (v preklade Polícia) zodpovedným za ‎ vyšetrovanie a stíhanie najvážnejších foriem trestnej činnosti a organizovaného ‎‎zločinu.
"Bearn o La sala de las muñecas" - (Bearn a izba pre bábiky) je román malorského spisovateľa Llorenç Villalonga. Dnes sa považuje za jedno z najdôležitejších diel literatúry v katalánskom jazyku 20. storočia.

Poďakovanie poteší :)
Enjoy!